Interiér domu – jednokmenová sesazenka

V létě 2011 jsme realizovali velký otevřený obytný prostor spojený s kuchyní, jídelnou a dřevěným dubovým schodištěm. Zákazník si přál použít škálu teplých pastelových tónů od béžové po tmavě hnědou v kombinaci s dubovou dýhou. Aby celý interiér působil harmonicky použili jsme na všechny prvky jednokmenovou dýhu tzn., že všechny interiérové prvky – dveře, obložky, skříně jsou nadýhovány dýhou z jednoho kmene stromu. Tímto řešením jsme docílili u všech ploch stejného odstínu a kresby a prostor tím získal na exkluzivitě. Použití jednokmenové sesazenky klade velké nároky na kvalitu výroby a její všestranost. Jen málo firem v našem oboru dokáže splnit tak náročné požadavky. Jsme rádi, že našim zákazníkům dokážeme přinést nejvyšší kvalitu, kterou dokáží ocenit.

1_snk_dvere_12_snk_kuchyn3_snk_kuchyn_14_snk_kuchyn_2

TAKE NORD SHAPE

Je výstava tří finů co mají dobré nápady a kterou jsme sponzorsky podpořili. Ve úterý 22. 9. 2009 na vernisáži výstavy – Severská vize architektury – jsem měl možnost v Domě pánů z Kunštátu objevovat nové pohledy na architekturu a design. Dva designéři (Samuli Naamanka, Dagur Eggertsson) a jeden architekt (Sami Rintala) dovezli ukázat své nápady ze kterých čiší vizionářství a touha po změně v přístupu k věcem které považujeme za samozřejmé. Zaujalo mě několik projektů:

  • Nádherně a křehce vypadající bylo závěsné křeslo Jiella ve tvaru ulity z laminovaných dyhovaných latí. Nápad který v sobě kombinuje eleganci, jednoduchost a minimální rozměry při ukládání.
  • Výrazem ekologického přístupu při návrhu a výrobě nábytku je skořepinová židle Compos vyrobená z rostlinných materiálů. Její hlavní výhodou je, že poté až židle doslouží, dokáže se v přírodě rozpadnou během 10 let bez škodlivého vlivu na životní prostředí. Těší nás, že naše společnost sponzorsky podpořila uspořádání výstavy a také jsme se s chutí jsme se podíleli na na výrobě a instalaci interiérových prvků pro tuto výstavu. Přijďte do 1. listopadu 2009 do Domu z pánů z Kunštátu v Brně, ať vidíte jiný pohled na svět na svět.

2_dsc008072_dsc008082_dsc008122_dsc008132_dsc008162_t_n_s_02_1_mont-kopie

 

 

 

KOISHI

Znamená v japonštině kamínek a v Brně novu Sushi restauraci. V dubnu 2009 jsme dokončili její interiér. Po třech měsících se nám podařilo vytvořit konstrukci baru a šatny, interiérové dveře a stoly v sushi baru. Koncepce celého baru je postavena na dvou netradičních materiálech – naolejovaném dřevěném obkladu z tropické dřeviny merbau a kompaktních desekách FunderMAX tmavě červené barvy.
Autorka projektu Ing. arch. Nicol Gale výborně zvolila materiál obkladových desek a pracovních pultů na přípravu Sushi z MAX kompaktní desek. Jsou odolné proti mechanickému poškození, vodě a páře. Protože se jedná o materiál s homogenním jádrem je vhodný pro použití ve zdravotnictví, farmacii a v průmyslu zpracování masa a ryb. Obklad působí subtilně a vhodně dotváří minimalistický interiér. Byla radost zpracovávat dobrou myšlenku a každá takováto práce nás těší. Restaurace vyniká nejenom dobrým designem ale i dobrým jídlem z čerstvých ryb. Můžu říct z vlastních zkušenosti, stojí to za to, a určitě se rád vrátím do Údolní 11 v Brně. —www.koishi.cz—

3_imgp7589_edited-2web3_imgp7610_edited-2web3_imgp7612_edited-2web

 

 

Inspirace nábytkového designu

Se dá načerpat na výstavách v našem regionu. Kromě Mobitexu je dobré zajet na vídeňské výstaviště kde se od 14. – 22. 3. 2009 koná Wohnen & Interieur-Messe.
Výstava je ve čtyřech pavilonech nového vídeňského výstavište v Prátru. První pavilon je věnovaný kuchyním, ve druhém se prezentuje sedací, koupelnový nábytek, nábytek do obývacích pokojů a do ložnic. Ve třetím pavilonu najdeme vnitřní vybavení stavby (dveře, schodiště zahradní nábytek …).
Nejlepší je však čtvrtý pavilon kde jsou designové expozice velkých firem zaměřených na design a drobných interiérových studií a architektů. Nejblíž od českých hranic najdeme instalce Bulthaupu, Pressoto, Rolf Benz, Team 7.
Ačkoliv počet firem a kvalita expozic nedosahuje Milánského veletrhu, stojí ji za to navštívit.
Cena vstupného je 10 €, při on-line rezervaci 8€.
Každého návštěvníka zaujme jednoduchá vstupní dvorana výstavních hal.

4_messe_wien_image7

Mobitex 2009

Nám v poslední době začíná zabírat velkou část našeho tvůrčího potenciálu. Už za měsíc Vám v pavilonu V na stánku č. 51 ukážeme dvě kuchyně a jednu extravagatní předsíňovou sestavu. Mobitex proběhne na brněnském výstavišti od 18.-23. 2. 2009. Těšíme se zase na zájem návštěvníků a setkání s partnery a kolegy z oboru. Každá výstava je nejlepší, když začne a člověk přestane být ve stresu jestli se všechno povede na 100%. Doufáme, že letos se nám to povede a zákazníky nadchneme našimi nápady.

5_mobitex-2008_edited-1

Novinky