Dům u parku

 Je radostí dotvořit interiér krásného domu kuchyní a obývákem. V tomto případě se jedná od dílo architekta Zbyňka Musila. V současné době se zákazníkem realizujeme dětské pokoje a to je pro nás velký závazek a výraz velké důvěry, kdy zákazník postupně vybavuje interiér s námi.
Více o domě najdete zde: http://www.archiweb.cz/buildings.php?&action=show&id=4510


Feng Shui v Telnici

Mladá rodina, které právě přibyl další člen domácnosti, rekonstruovala obytné podkroví. Představa architekta o kuchyni se poněkud lišila od představy mladého páru. Důvodem pro změnu návrhu byly i reálné prostorové možnosti bytu. Ty přímo vybízely k řešení kuchyně do ,,U“ s poloostrůvkem, ke kterému je možnost se posadit. Kuchař a host jsou tak v blízkém kontaktu a díky širokému pultu má každý dostatek prostoru pro svoji činnost. Barevně kuchyně ctí přírodní tóny, kde základem je hnědá a tím nábytek doplňuje vinylovou podlahu v provedení dub. Praktický lakovaný lesklý povrch na dvířkách (odstín NCS S0907-Y30R) je rozdělen tmavou pracovní deskou (HPL Egger F148), která je také použita na výrazné ukončení poloostrůvku v prostoru. Celkový dojem z kuchyně však dotváří skleněný obkladový panel v červené barvě (Ral 3003). Tento svým teplým odstínem nevyčnívá při pohledu na sestavu, ale naopak, zjemňuje a zároveň zdůrazňuje elegantní vzhled. Vestavná trouba Whirlpool s funkcí přídavné páry a komínová digestoř Faber s šikmým uložením filtrů nad varnou deskou usnadňují vaření. Zajímavým doplňkem jsou světelná dna horních skříní, která svítí na dřez a pracovní plochu a také dovnitř skříně a tím vytváří za světelnou linii v horním patře sestavy.

1_imgp3263_edited-1skr

Interiér domu – jednokmenová sesazenka

V létě 2011 jsme realizovali velký otevřený obytný prostor spojený s kuchyní, jídelnou a dřevěným dubovým schodištěm. Zákazník si přál použít škálu teplých pastelových tónů od béžové po tmavě hnědou v kombinaci s dubovou dýhou. Aby celý interiér působil harmonicky použili jsme na všechny prvky jednokmenovou dýhu tzn., že všechny interiérové prvky – dveře, obložky, skříně jsou nadýhovány dýhou z jednoho kmene stromu. Tímto řešením jsme docílili u všech ploch stejného odstínu a kresby a prostor tím získal na exkluzivitě. Použití jednokmenové sesazenky klade velké nároky na kvalitu výroby a její všestranost. Jen málo firem v našem oboru dokáže splnit tak náročné požadavky. Jsme rádi, že našim zákazníkům dokážeme přinést nejvyšší kvalitu, kterou dokáží ocenit.

1_snk_dvere_12_snk_kuchyn3_snk_kuchyn_14_snk_kuchyn_2

Pražská knihovna

V srpnu 2010 jsme v Praze vybavovali interiér bytu. Klient, se kterým jsme již v roce 2005 řešili jiný interiér, preferoval kvalitní materiály a dobré vyřešení prostoru. V obýváku na stěně měl být mezi okny televizor s AV přístroji a nábytek na uložení CD a DVD nosičů. Podmínkou byla také velká knihovna. Navrhli jsme předsazenou nábytkovou sestavu v bílém matném laku, kde televize je umístěna na výklopném držáku tak, že se dá natočit do stran a sledovat ji i z jiné části pokoje. CD a DVD nosiče jsou uloženy ve dvou spodních výsuvech a v otevřených nikách po bocích. Přání majitelů bylo použít jejich oblíbenou dřevinu wenge, kterou je dýhován jídelní stůl a konferenční stolek před sedací soupravou v jednoduchém tvaru C. Aby stolek nepůsobil mohutně, jsou jeho vnitřní plochy lakovány odstínem bílé matné barvy. I když provedení tohoto detailu je náročné, výsledek stojí za to. Dalším výrazným prvkem interiéru je knihovna na stěně za pohovkou, která je tvořena zalomenými policemi v bílém matném laku. Police nahodile vymezují prostor knihám, jejichž barevná mozaika může kdykoliv změnit vzhled stěny.

3_imgp0078_edited-1web3_imgp0088_edited-1-copy_edited-1_web

 

VIA LUCIS — Cesta světla

Při práci v kuchyni přirozené denní světlo, případně jednoduché centrální osvětlení nestačí. Faktorem, jenž ovlivňuje kvalitu světla je výkon, velikost zdroje (bodové, nebo rozptýlené světlo) a druh světla. Ze zdrojů jsou dnes nejčastěji používány světelná dna. Jedná se o hliníkovou konstrukci s lineární zářivkou, která se montuje do horní skříňky místo spodní police a velmi dobře osvětluje pracovní plochu a i prostor skříňky. Když jsme v červnu 2009 řešili kuchyni v Brně Soběšicích, měl zákazník přání aby bylo v kuchyni co nejvíce světla. Proto jsme kromě světelných den použili také prosvětlená skleněná záda a ostrůvkový odsavač par FABER Glory Isola, který nádherně prosvětlil celý prostor kuchyně.

4_sobesice-sfld4_sobesice-sfld_14_sobesice-sfld_2

 

 

Secese v kombinaci s moderním designem

Na konci roku 2009 jsme vybavovali interiér secesního domu v Brně. Zákazník velkou část roku tráví v zahraničí a měl jasný názor na podobu interiéru. V kuchyni je použitá netypická tloušťka pracovní plochy 25 mm. Abychom dosáhli minimalistického vzhledu kuchyně použili jsme skryté hliníkové úchytkové žlábky a elektricky ovladáné výsuvy. Ve skříni vedle varné desky jsme navrhli vniřní světelné dno, které krásně prosvětluje celoskleněné dveře, které jsou také použity v koupelně. Zajímavé je sladění původních secesních dveří s moderním designem interiérových dveří v bílém lesklém laku s rámovou bezfalcovou obložkou atypické výšky 2350 mm. S výsledkem jsme spokojení, protože naše práce splnila požadavek zákazníka na moderní vybavení interiéru, které nebude působit rušivě v domě se 100 letou tradicí.

5_capkova-crn-dvere_15_capkova-crn-koupelna5_capkova-crn-koupelna_15_capkova-crn-kuchyn5_capkova-crn-kuchyn_15_capkova-crn-kuchyn_2

 

Napsali o nás

V letní speciálu č. 06/09 renomovaného architektonického časopisu ERA. Interiér restaurace KOISHI, který jsem dodávali, je zde uveden společně s 12 vybranými nejlepšími interiéry v České republice.

6_cce06102009_000002era_koishi-kopie

Technologické výzvy

Nás někdy dost potrápí, tak jako v případě ohýbaného stolku, který jsme vyráběli na zakázku do Německa. V září nás se nás obrátil velmi dobrý zákazník z Německa s přáním vyrobit ohýbaný dýhovaný stolek z amerického ořechu, který by se tvarově hodil ke jídelnímu stolu od firmy Rolf Benz. Tohle bylo celé zadání. Z počátku jsme si mysleli že se jedná o standardní výrobek, který bez obtíží vyrobíme. V průběhu výroby jsme museli třikrát změnit technologii výrobu oblouků, protože se jednalo subtilní konstrukci, která byla samonosná bez jakékoliv pomocné konstrukce. Nakonec jsem přistoupili k tradičnímu výrobnímu postupu lepení (lepidlo LATYL HWV – LP3500 ) jednotlivých vrstev (překližka tl. 4 mm) v tvarovém kopytu za pomocí klasických svěrek. Ač jsme v době moderních technologií, museli jsme použít způsob používaný z dob baroka. Po čtyřech měsících jsme byli s výsledkem spokojeni a stolečky krásní interiér v podhůří německých Alp.

7_dsc00618_web7_imgp5931web

 

KOISHI

Znamená v japonštině kamínek a v Brně novu Sushi restauraci. V dubnu 2009 jsme dokončili její interiér. Po třech měsících se nám podařilo vytvořit konstrukci baru a šatny, interiérové dveře a stoly v sushi baru. Koncepce celého baru je postavena na dvou netradičních materiálech – naolejovaném dřevěném obkladu z tropické dřeviny merbau a kompaktních desekách FunderMAX tmavě červené barvy.
Autorka projektu Ing. arch. Nicol Gale výborně zvolila materiál obkladových desek a pracovních pultů na přípravu Sushi z MAX kompaktní desek. Jsou odolné proti mechanickému poškození, vodě a páře. Protože se jedná o materiál s homogenním jádrem je vhodný pro použití ve zdravotnictví, farmacii a v průmyslu zpracování masa a ryb. Obklad působí subtilně a vhodně dotváří minimalistický interiér. Byla radost zpracovávat dobrou myšlenku a každá takováto práce nás těší. Restaurace vyniká nejenom dobrým designem ale i dobrým jídlem z čerstvých ryb. Můžu říct z vlastních zkušenosti, stojí to za to, a určitě se rád vrátím do Údolní 11 v Brně. —www.koishi.cz—

3_imgp7589_edited-2web3_imgp7610_edited-2web3_imgp7612_edited-2web

 

 

Mobitex 2009 novinky

Máme radost z letošní expozice na Mobitexu. Ukazujeme dvě krásné kuchyně. Jednu rustikální s dubovými dvířky a druhou s dvířky s švestkovou dýhou v kombinaci s bílým leskem (Senosan). Největší úspěch u odborné veřejnosti a návštěvníků má rohová zásuvka a dřevěné plynovýsuvné zásuvky (olejovaný bukový masiv). Další novinkou kterou představujeme je nová generace výsuvů Intivo od firmy BLUM a černé eloxované hliníkové rámečky. Ze spotřebičů září odsavač Glory Isola od firmy Faber který má prosvětlené všechny čtyři boční stěny z mléčného skla.
Návštěvníci si expozici často fotí a to je známka že je naše práce zaujala. Ode dneška máme zase rok na to abychom vymysleli zase něco nového na příští Mobitex.

8_imgp7264_edited-2web 8_imgp7270_edited-2web 8_imgp7296_edited-2web 8_imgp7306_edited-2web

 

Krása onyxu

Vynikla v říjnu 2007 kdy jsme montovali kuchyni v Miroslavi u Znojma. Práce byla příjemná, investor byl náročný ale zároveň nám nechal volnou ruku při technickém řešení kuchyně. Základní požadavkem bylo schovat všechny vysoké skříně. Vlevo je ve výklenku umístěna vestavná chladnička a spížní skříň. Skříně s troubami a kávovarem vystupují 20 cm ze stěny a dávají tak vyniknout kráse onyxu. Čelní plochy nábytku jsou v matném laku a na pracovní ploše ostrůvku dotváří jemné pastelové tóny žula v odstínu Shiwakashi. Aby vynikla krása přírodních materiálů jsou použity skryté úchytkové profily. Za povšimnutí stojí umístění elektrického zásuvkového modulu v pracovní ploše, který se elegantně vysune z pracovní plochy a nerezové ručně svařované dřezy zabudované pod deskou ze série BLANCOZEROX s nulovými rádiusy na hranách.

9_zahradnik2_edited-19_zahradnik3_edited-19_zahradnik5_edited-1

 

Od podlahy ke stropu

Jsme v listopadu 2008 montovali knihovnu v Praze. V červnu nás oslovil zákazník s přáním udělat knihovnu od podlahy ke stropu. Po několika variantách jsme došli k volbě bílého lesklého laku a pustili jsme se do realizace.
Během konstrukce jsme řešili několik technických problémů, jak kotvit pouze 12 mm široké svislé příčky z MDF-ky. Vymyslet způsob přepravy a montáže, protože některé dílce byly dlouhé přes 3200 mm. Všechno se podařilo a výsledek stojí za to. Zákazník je tak spokojený s knihovnou, že uvažuje pořídit si podobnou knihovnu i do ložnice.
Někdy k cesta k cíli není snadná ale o to větší radost máme z hotového díla.

10_knihovna36

Novinky