Age explorer

Pomůže zažít pocit, jak se cítí omezený ve svém pohybu a vnímání 65ti letý člověk. Když si pořizujeme kuchyň, často vůbec nemyslíme na to, jak se nám časem práce v tradičně vybavené kuchyni osvědčí, až se naše kondice začne s věkem měnit.
Abychom byli schopni navodit ten správný pocit nedostatečnosti, existuje speciální oděv AGE EXPLORER. Na kolení a loketní klouby se umístí bandáže omezující pohyblivost, do speciálních kapes se na ruce a nohy umístí závaží a oblek je ušitý tak, aby byla omezen pohyb v rameních kloubech. Oblečeni ve speciálním oděvu pocítíme, jak nás opouštějí síly ve stále více ztuhlých a neohrabaných pažích i nohou. Ve speciálních rukavicích, uvnitř pokrytých vrstvou hrubého materiálu (suchý zip), máme v prstech méně citu nežli mladší lidé, a tu si uvědomíme, co je to artritida. Helma se se světle žlutým průzorem nám brání v rozhledu a ztěžuje schopnost rozlišovat barvy. Speciální sluchátka tlumí hlasy i zvuky.

Měl jsem možnost 20 minut prožít si všechna omezení v obleku a konstatuji, že je lepší, mít ve spodních skřínkách výsuvy místo polic. Na některé z výstav si můžete na stánku firmy BLUM oblek vyzkoušet, myslím, že ta zkušenost stojí za to.