Bílá převládá, aneb nasloucháme

Soutěž o „Kuchyni, kde se dobře vaří“ je u konce a její výsledek nás velice potěšil. Naše kuchyně vyhrála ve velké konkurenci 150-ti přihlášených kuchyní. Jsme rádi, že řešení, které jsme našli společně s mladými manžely, ocenili nejen čtenáři deníku MF DNES a internetového portálu i-dnes, ale i odborníci (šéfkuchař, architekt a odbornice na bydlení). Líbil se design a především i funkčnost kuchyně. Není to ale jen naše práce, ale velký podíl na úspěchu patří zákazníkovi, který do nás vložil svoji důvěru a kuchyni si nechal od nás vyrobit.

Přípravná fáze zakázky byla pečlivá a tím časově náročněnjší, protože kuchyně má mnoho detailů a technických řešení, které bylo třeba se zákazníkem projednat ve více variantách. Ale vyplatilo se to. Mnoho času nám ušetřilo i to, že mladí manželé měli jasnou představu o tom, jak by měla jejich budoucí kuchyně v podkorví vypadat. Především jejich přání, změnit časem barvu kuchyně a tím i dojem z celého prostoru pouze výmalbou interiéru, nás zaujalo. Tento dojem vytváří barva stěn kolem kuchyně a s tím související barva obkladu zadní stěny mezi pracovní deskou a horními skřkíňkami. Řešení bylo nasnadě. Použitím čirého skla, podkladové desky s laminátem a hliníkové lemovací lišty bylo vše vyřešeno. V případě potřeby je možné obkladový panel z kuchyně vyjmout, konstrukci panelu rozebrat, laminovanou desku jednoduše přemalovat běžnou disperzní interiérovou barvou jako okolní stěny a vše opět vrátit na svoje místo.

Moderní minimalistický vzhled kuchyně dobře doplňují spotřebiče designové řady Ora-Ïto od Gorenje, které svými černými skleněnými plochami a mohutnými nerezovými madly výrazně kontrastují s ostatními plochami kuchyně v lesklém bílém laku.

Velice nás potěšilo, že je zákazník s kuchyní spokojen. Snažíme se odvézt dobrou práci. Nejen projekční, ale hlavně naše výroba a montáž je důkazem, že se zákazníci rádi přihlásí do soutěže a že naše výrobky obstojí ve velké konkurenci ostatních kuchyní. Toto je pro nás velkou motivací do další práce.

Výsledek soutěže potvrzuje i to, že nezáleží na ceně kuchyně, a že i na malém prostoru se dá navrhnout funkční kuchyně s praktickým uspořádámín úložných prostor a s dostatkem pracovního místa. Ostatně toto dokazují kuchyně, které se v soutěži umístily v první desítce a jsme rádi, že jsme mezi nimi na prvním místě.