Take nord shape

Je výstava tří finů co mají dobré nápady a kterou jsme sponzorsky podpořili. Ve úterý 22. 9. 2009 na vernisáži výstavy – Severská vize architektury – jsem měl možnost v Domě pánů z Kunštátu objevovat nové pohledy na architekturu a design. Dva designéři (Samuli Naamanka, Dagur Eggertsson) a jeden architekt (Sami Rintala) dovezli ukázat své nápady ze kterých čiší vizionářství a touha po změně v přístupu k věcem které považujeme za samozřejmé. Zaujalo mě několik projektů:

  • Grafický beton – jednoduchá technologická operace, která umožní při výrobě dekorovat betonové plochy jakýmikoliv grafickými motivy.
  • Nádherně a křehce vypadající bylo závěsné křeslo Jiella ve tvaru ulity z laminovaných dyhovaných latí. Nápad který v sobě kombinuje eleganci, jednoduchost a minimální rozměry při ukládání.
  • Výrazem ekologického přístupu při návrhu a výrobě nábytku je skořepinová židle Compos vyrobená z rostlinných materiálů. Její hlavní výhodou je, že poté až židle doslouží, dokáže se v přírodě rozpadnou během 10 let bez škodlivého vlivu na životní prostředí. Těší nás, že naše společnost sponzorsky podpořila uspořádání výstavy a také jsme se s chutí jsme se podíleli na na výrobě a instalaci interiérových prvků pro tuto výstavu. Přijďte do 1. listopadu 2009 do Domu z pánů z Kunštátu v Brně, ať vidíte jiný pohled na svět na svět.

Rubriky - TAKE NORD SHAPE