Dřezové baterie do kuchyně

Ke dřezu neodmyslitelně patří další kuchyňské vybavení, kterým je vodovodní dřezová baterie. Opět i zde existují různé materiály a typy baterií s rozličnými designy, které se mohou vhodně doplňovat s dřezy.

Kuchyňská baterie

Chrom vs. nerez

POVRCH
Oba materiály mohou být lesklé (leštěná ocel nebo chrom) a matné (kartáčovaná ocel nebo satinový chrom). Lesklý chrom je oproti nerezu méně odolný proti kyselinám. Chrom i nerez jsou málo odolné vůči poškrábání. Chromové povrchy jsou odolnější proti usazování vodního kamene.

Garnit vs. keramika

POVRCH

Povrch keramických baterií je oproti granitovým lesklejší. Skvělá odolnost vůči usazování skvrn od kapek vody stejně jako u dřezů. Snadná kombinace se shodným materiálem a barvou dřezu. 

POD POVRCHEM
Základ všech baterií tvoří většinou plastovo-keramická kartuše, která se ovládá pomocí páčky. Baterie ovládané kohoutky už se dnes vyskytují jen zřídka. Kartuše (páčky) jsou téměr bezporuchové a praktičtější.

Z typového rozlišení baterií podle jednotlivých specifik existují:

  • Klasické kuchyňské baterie, stálice dřezových baterií.
  • Nástěnné kuchyňské baterie, které byly dříve velmi rozšířené, nyní ustupují novým trendům.
  • Baterie lze umístit také před okno. V tomto případě je možné zvolit sklápěcí baterii pro umožnění otevírání okenního křídla.

Kuchyňská sklápěcí baterie

Pro komfortnější manipulaci v dřezovém prostoru můžeme zvolit kuchyňskou baterii se sprchou. 
Jsou dvě varianty:

  • sprcha vytahovací
  • profi baterie se sprchou

Vytahovací sprcha je ukryta v hrdle baterie, na první pohled nepoznáte, že je sprcha součástí baterie. Narozdíl od profi baterie sprcha nikde nepřekáží, když ji zrovna nepoužíváte a má většinou delší dosah. Pro chutnější a zdravější pitnou vodu můžeme zvolit filtrační vodovodní baterii, která svůj filtr šetří principem přepínání vody z normální pro běžné mytí na filtrovanou, určenou ke konzumaci.