Dveře

Interiérové dveře jsou jedním z nejzákladnějších prvků celého interiéru. Jsou umístěny v prostorách celého domu či bytu, procházíme jimi mnohokrát denně při pohybu z jedné místnosti do druhé. Lemují a definují prostor právě tak jako obrazy na stěnách či dekorace, a jsou tedy z hlediska interiérového designu rovnocenným prvkem vedle nábytku. Výběr interiérových dveří proto ovlivní konečný vzhled celého vašeho bydlení. Měli bychom tudíž k jejich volbě přistupovat stejně pečlivě, jako k výběru jakéhokoliv jiného vybavení domácnosti. 

Vnitřní dveře mohou zcela proměnit vzhled již zařízeného domu či bytu a mohou kromě rozdělení a oddělení jednotlivých místnosti plnit i jiné funkce. Vhodně vybrané dveře usnadní pohyb mezi jednotlivými části vašeho domova. Nezapomínejme, že dveře mohou prosvětlit interiér, to když zvolíme prosklenou výplň. Takto řešíme propouštění světla do místností bez oken. Často to bývají chodby, schodiště, různá zákoutí či zasuté místnůstky. Při volbě prosklených dveří je však třeba mít na paměti, že ne vždy je jejich použití vhodné. Například v místnostech, kde požadujeme zvýšené soukromí, jako třeba koupelny, či tam, kde v důsledku živějšího pohybu osob může hrozit rozbití výplně. Předejdeme tak zranění.

Jiným typem dveří jsou dveře posuvné. Ty volíme v situacích, kdy potřebujeme ušetřit místo v malém bytě. Variantou posuvných dveří mohou být dveře shrnovací nebo zalamovací. Ke všem těmto typům nepotřebujete zvláštní prostor pro otvírání a zavírání, nemusíte při jejich použití couvat, což oceníte třeba v malém úzkém prostoru nad schodištěm. Jejich prudkým otevřením rovněž neohrozíte osobu na druhé straně dveří, jako se to může stát u klasických dveří.

Velký výběr materiálů, barevných odstínů a dekorů dveří

Pro každý interiér je tedy vhodný jiný typ dveří i jiný design. Interiérové dveře se v dnešní době vyrábějí z širokého spektra nejrůznějších materiálů, barevných odstínů a dekorů, a právě proto může být velice těžké najít mezi nimi to pravé. Není snadné se zorientovat v nabídce materiálů – počínaje nejlevnějším, ale také nejméně odolným dřevem, které nejrychleji podléhá opotřebení a změnám barvy. Dále jsou to různé více či méně odlehčené lisované desky s různými typy výplní a nakonec třeba velmi drahé kazetové dveře z masivu. Každý z materiálů se vyznačuje specifickými vlastnostmi, jako je odolnost proti vlhkosti, mechanickému poškození, proti požáru, zvukotěsnost a celková životnost. Každý také vyžaduje jinou povrchovou úpravu.

Nechcete-li ztrácet čas chozením po obchodních domech s cílem objevit moderní dveře, které budou nejen ozdobou vašeho domova, ale také zárukou kvality a dlouhé životnosti, zkuste vsadit na rychlé a kvalitní řešení, které zcela jistě uspokojí vaše představy o ideálních vnitřních dveřích. 

Kromě zakázkové výroby kuchyní a nábytku se zabýváme také výrobou dýhovaných interiérových dveří v Brně a jeho okolí

Dýha je přírodní materiál, jedná se vlastně o velmi tenkou vrstvu dřeva, která se nalepí na výplňový materiál vnitřních dveří. Existuje v nesčetných variantách domácích i exotických stromů, ať už si přejete dub, borovici, mahagon či jiný. Velkou výhodou dýhy je přírodní vzhled i vůně, esteticky se vyrovná dveřím z masívu, její cena je ovšem výrazně nižší. Intenzita barevného odstínu se upravuje mořením.

Dveře vždy přizpůsobíme přáním a požadavkům našich zákazníků. Dveře pro vás nejen vyrobíme, ale také vám je samozřejmě přivezeme až na místo určení. 

Interiérové dveře vám rádi pomůžeme vybrat

Náplní naší práce nejsou pouze dveře do domácností. Rádi vám pomůžeme také v případě, že sháníte interiérové dveře do vaší restaurace, kavárny, kanceláře a podobně. 

Na výrobu dveří používáme kvalitní materiály od prověřených dodavatelů, neboť nám velmi záleží na spokojenosti klientů.

Kontaktujte nás

Pokud si s výběrem dveří nevíte rady, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat, či navštívit naši prodejnu, rádi vám s čímkoliv poradíme a pomůžeme společně s vámi vymyslet vhodné a moderní řešení přesně pro vás.